Powódź 2010
Zdjęcia Dziergowic-18.05 --> kliknij i powiększdarmowy hosting obrazkówdarmowy hosting obrazkówdarmowy hosting obrazków


darmowy hosting obrazkówdarmowy hosting obrazkówdarmowy hosting obrazków


darmowy hosting obrazkówdarmowy hosting obrazkówdarmowy hosting obrazków


darmowy hosting obrazków


W dniu 17 maja 2010r. od godz. 15:00 Starosta Powiatu Kędzierzyńsko - Kozielskiego wprowadził alarm przeciwpowodziowy dla gmin: Bierawa, Cisek, Reńska Wieś i Kędzierzyn - Koźle.W nocy na Odrze pojawi się fala kulminacyjna

2010-05-17 21:02
Stany alarmowe na rzekach Opolszczyzny przekroczone są w 13 miejscach. W nocy na Odrze ma przemieścić się fala kulminacyjna. Według prognoz, ma być o 1/3 mniejsza niż ta z 1997 roku. - Spodziewany przepływ fali powodziowej na Odrze wynosić będzie ok. 1,9 tys. metrów sześciennych na sekundę na odcinku od granicy państwa do Kędzierzyna-Koźla - poinformowały służby wojewody.
Na zwołanym po południu posiedzeniu zespołu wsparcia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewoda ogłosił alarm powodziowy dla powiatów kędzierzyńskiego, krapkowickiego, opolskiego ziemskiego oraz miasta Opola.

Według prognoz służb kryzysowych najbardziej zagrożone powodzią tereny leżą w dolinie Odry, w gminach Bierawa i Cisek. Do tej pory w obu gminach ewakuowano jedno gospodarstwo. - Jesteśmy przygotowani do ewakuacji dwóch kolejnych, ale na razie nie ma takiej potrzeby - powiedział Andrzej Chromik z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego starosty kędzierzyńskiego.

Sąd, szkoły, szpital w Koźlu nieczynne
Wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły średnie z terenu Koźla, Kłodnicy i Koźla Rogów odwołały dzisiaj zajęcia. W II LO, wbrew niektórym informacjom, dzisiaj zajęcia odbywają się normalnie.

Normalnie działa Urząd Miasta, jednak należy liczyć się z tym, że nie wszyscy urzędnicy mogli dotrzeć do pracy. Wciąż kozielski Rynek jest zapełniony samochodami, które mieszkańcy dla ratowania dobytku tam tam zaparkowali.

Wojsko pomaga ewakuować Bierawę i Cisek

Poziom wody w miejscowościach obu gmin stale się podnosi – dociera już do nich kulminacyjna fala powodziowa. W tej chwili są to najbardziej zalane tereny w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Przyrost wody nie jest jednak gwałtowny, ale trwać może nawet kilkanaście godzin.

Jak informuje kapitan Leszek Morkis z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, sytuacja na miejscu jest cały czas monitorowana. Ciągle trwa także ewakuacja ludzi i inwentarza. Z Brzegu na pomoc mieszkańcom przyjechały dwie wojskowe amfibie. Na szczęście w Bierawie i Cisku chwilowo przestał padać deszcz.

----------------------------------------------------------------------------------------------

  • GMINA Cisek

W gminie Cisek zalane 3 tysiące hektarów
Wójt gminy Cisek Alojzy Parys na antenie radia Park poinformował, że zalane jest ponad połowa terytorium gminy. Najnowszą "ofiarą" wielkiej wody jest wieś Kobylice.

Przygotowywana jest już ranna akcja rozwożenia chleba i wody do osób odciętych przez wodę.
- Mamy trzy własne łodzie oraz liczymy na przekazaną nam dzisiaj amfibię - mówi wojt Parys. - Będziemy się starali dotrzeć do wszystkich.

ŹRÓDŁO:http://lokalna24.pl/news/?act=one&from=_portal_news&kind=miasto&id=3252